Литва: державна компанія імпортуватиме газ з Норвегії

08 Feb, 2016 | |

Литовська державна компанія що займається імпортом газу «Lietuvos duju tiekimas» (LDT) ,буде купувати газ у норвезької компанії Statoil. До сих пір вона закуповувала газ у російського концерну «Газпром».

Компанія повідомила, що підписала договір з Statoil, згідно з яким придбає у останньої газ в обсязі більше половини річної потреби (близько 300 млн. кубометрів). Голова «Lietuvos duju tiekimas» Мантас Мікалаюнас, стверджує, що ціноутворення, пропоноване "Газпромом" стало несприятливим, тому при закупівлі зрідженого природного газу компанія працює над збереженням стабільної ціни для споживачів. "З ростом пропозиції природного газу і падінням цін на нафту, газ що потрапляє через термінали LNG в певні періоди може успішно конкурувати з газом, що поставляється по газопроводу. Оцінивши пропозиції «Газпрому» і опитавши учасників ринку газу, ми обрали можливість імпортувати більше половини річної потреби - близько 300 млн. кубометрів газу у компанії Statoil через термінал LNG. Цим договором ми диверсифікуємо свій портфель поставок і зможемо зберегти стабільні ціни на природний газ для наших клієнтів, незважаючи на цінову політику "Газпрому", яка повернулася в несприятливому для нас напрямку ", - зазначив в прес-релізі М. Мікалаюнас.

Зараз газ у Statoil купує тільки литовська компанія торгівлі газом Litgas, а незабаром клієнтом норвежців стане і найбільший імпортер газу в Литві - завод добрив Achema.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.