Молдова: перебування російських миротворців незаконне

03 May, 2017 | |

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських миротворців на території Придністровського регіону.

Таке рішення Конституційний суд виніс у вівторок на запит Ліберальної партії щодо принципу нейтралітету Молдови і законності перебування іноземних військ на території республіки.

Згідно з рішенням Конституційного суду, Молдова є нейтральною країною, а принцип нейтралітету не суперечить її конституції і законодавству. Конституційний суд зазначив у той же час, що "близько 11% території Молдови є окупованою, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону".

Конституційний суд підкреслив, що "принцип нейтралітету не перешкоджає участі Молдови в миротворчих операціях та військових навчаннях, спрямованих на підвищення боєздатності армії Молдови для того, щоб забезпечити безпеку країни".

Із запитом до Конституційного суду звернулася два роки тому Ліберальна партія Молдови, вимагаючи визнати неконституційним перебування російської армії на території Придністров'я.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?