Нігер, США: конфлікт збільшується

18 Mar, 2024

Хунта Нігеру - багатої на уран західноафриканської країни - розірвала військову угоду, яка дозволяла розміщати в країні американських військових.

Речник хунти повідомив про те, що делегація з Вашингтона перебувала в Ніамеї для переговорів з військовим керівництвом країни і сказане американцями обурило хунту.

США використовували свою базу в Нігері для моніторингу регіональної активності джихадистів.

Ця заява хунти, яка перебуває при владі з липня минулого року, пролунала під час її зближення з Росією та після вигнання французьких військ у грудні.

Tags: СШАуранНігер

Австралийский уран для украинских АЭС: реально ли?

Australian uranium for Ukrainian nuclear power plants. Is its real?
11 Dec, 2014

During the visit to Australia, Ukrainian President Petro Poroshenko and Australian Prime Minister Tony Abbott discussed the possibility for Ukraine to purchase Australian uranium. Is its real? Is it possible to diversify the procurement of uranium ore? Is only the Australia could become a partner?

Уран Гренландії: пряма конкуренція Україні

Євросоюз ослабить увагу до Києва?
18 Feb, 2013

Гренландія (найбільший острів на Землі, площа якого складає 2 мільйона 130 квадратних кілометрів) може стати важливим для Європейського Союзу та світового ринку імпортером численних корисних копалин, включно з ураном і рідкісними металами, такими як свинцево-цинкова руда, цинк, олово, молібден, вугілля, графіт, золото, рубіни та алмази. Таким чином в Європі запрацює новий потужний урановий центр, який становитиме конкуренцію для українського урану.

ВІЙНА з Іраном відкладається

Чи надовго?
15 Nov, 2012

Останнім часом посилилася циркуляція слухів про готовність керівництва Ірану призупинити роботи зі збагачення урану. Однак жодних офіційних заяв з цього приводу Тегеран поки що не робив. Аналітики Geostrategy і справді фіксують поступове зниження жорсткої тональності Тегерану на офіційному рівні щодо ядерної проблематики, сигналізуючи США та ЄС готовність сісти за стіл переговорів для детального вивчення перспектив розвитку ядерних програм. Що ж стоїть насправді за такою «Тереганською капітуляцією»?

Австралія: угода про продаж урану підписана між Австралією та Об’єднаними Арабськими Еміратами

02 Aug, 2012

 

Австралія та Об’єднані Арабські Емірати підписали некомерційну Угоди про продаж австралійською стороною урану власного виробництва до ОАЄ з метою його подальшого використання в мирних ядерних програмах цієї близькосхідної держави.

 

Австралія має намір забезпечити усі необхідні умови для практичної реалізації цієї Угоди.
 

Білорусь міняє уранову стратегію США

23 Aug, 2011

19 серпня 2011 року керівництво Білорусі оголосило про призупинення реалізації спільних білорусько-американських проектів з обміну високозбагаченим ураном у рамках ініціативи зі зниження глобальної загрози. Такі дії Мінську можуть завдати значної шкоди процесу реалізації однієї з найбільш важливих зовнішньополітичних ініціатив Президента США Барака Обами.