CША, Сербія, Косово: підписання договору близько

04 Sep, 2020

3 вересня у Вашингтоні пройшов перший день переговорів делегацій Сербії на чолі з президентом Александром Вучичем та Косово на чолі з ПМ Авдулой Хоті за участі спецпредставника президента США з питань діалогу між Приштиною і Белградом Річарда Гренела та радника з питань національної безпеки Роберта О'Брайана. Участь у обговоренні декількох питань взяла також радник і дочка президента США Іванка Трамп.

Косово на равных с Украиной движется к Евросоюзу

Kosovo moves toward European Union on equal terms with Ukraine
31 Oct, 2015

After the Association and Stabilization Agreement with the European Union has been signed, Kosovo is actively engaged into the euro integration process. But divided position among the EU member-states regarding Kosovo complicates this path. Also Serbia is looking forward more close cooperation with the EU with simultaneous foremanship with Russia. How all those factors could effect the EU’s perspectives for Ukraine?

Сербія: Єврокомісія готова розпочати переговори

22 Apr, 2013

22 квітня 2013 року Європейська Комісія висловила готовність розпочати масштабні політичні переговори з Сербією щодо приєднання цієї країни до Європейського Союзу. Це є важливим сингалом Брюсселю, особливо на фоні розвитку в Єврозоні негативних фінансово-економічних тенденцій, які посилюють євро скептицизм серед політиків та пересічних громадян Євросоюзу.

Візити/переговори/міжнародні конференції у період 7-13 січня 2013 року

09 Jan, 2013

 • 7- 11 січня – Премєр-міністр Туреччини Тайіп ЕРДОГАН здійснить візити до низки Африканських країн, зокрема Габону, Нігерії та Сенегалу;

 

• 7- 11 січня – Президент Афганістану Хамід КАРЗАЙ здійснить робочий візит до США;

 

• 8 січня – ракетний комплект Патріот планують перемістити з території Німеччини до Туреччини;

 

• 10 січня – заплановано створення консорціуму, який вестиме розробку газового родовища Азербайджану Шах Деніз, з якого газу постачатиметься до газотранспортної системи Набукко;

 

Важливі візити/переговори/міжнародні конференції в Європі у період з 9 по 15 квітня 2012 року

10 Apr, 2012
  • 9-10 квітня – Міністр закордонних справ Сербії Вук ДЖЕРЕМІЧ відвідає Китай.
  • 10-11 квітня - Греція представить комплексний план з рекапіталізації національних банків.
  • 10 квітня – Прем’єр-міністр Великої Британії Девід КЕМЕРОН зустрінеться зі своїм японським колегою Йошіхідо НОДА з метою обговорення співпраці у військово-промисловій сфері.
  • 10-11 квітня – в Киргизстані пройдуть мирні акції протесту проти існуючого політичного режиму.
  • 7-11 квітня– Прем’єр-міністр Туреччини здійснить офіційний візит до Китаю. Рівень китайсько-турецького співробітництва зростає.
     

Для вступу в ЄС Сербія має втратити Косово. Що це означає для України?

09 Apr, 2012

Сьогодні ЄС поставив перед Сербією одну принципово важливу умову: для вступу Сербії в Євросоюз вона повинна визнати незалежність Косово, признавши тим самим втрату частини власної території. Такі кроки несуть загрози для національної безпеки України.

Австрія, Франція, Італія: три країни визнали право Сербії стати членом Європейського Союзу

25 Feb, 2012

Сербія відповідає критеріям набуття повноправного членства в Європейському Союзі.

Про це йдеться у спільному листі Міністрів закордонних справ Франції, Італії та Австрії, адресованому Високому представнику ЄС з питань зовнішньої та без пекової політики Кетрін ЕШТОН.

У листі також йде мова про те, що ці країни здійснили аналіз стану відповідності Сербії критеріям набуття цієї країною повноправного членства в Європейському Союзі. Тому, на думку Міністрів закордонних справ трьох вищезазначених країн, Сербії вже ближчим часом може бути надано статус кандидата на членство в ЄС.

У листі також повідомляється, що переважна більшість держав-членів ЄС дотримуються такої самої думки щодо європейських перспектив Сербії.