Китай: дешевшають акції провідних компаній

25 Aug, 2015 | |

Китайські фондові індекси у вівторок вранці продовжили своє падіння після "чорного понеділка" - коли ціни акцій на китайських біржах пережили найбільший обвал котирувань із 2007 року.

При закритті торгів у понеділок акції на Шанхайській фондовій біржі подешевшали на 8,5%, а вранці у вівторок знецінилися ще на 6,4%.
Торги на інших азійських фондових ринках - японському Nikkei, австралійському S&P/ASX та корейському Kospi - також відкрилися зниженням у вівторок, проте пізніше цього дня відновили показники.

Зниженням індексів напередодні завершилися торги і на європейських та американських біржах.

Західні інвестори кинулися розпродавати активи на тлі побоювань щодо економіки Китаю - другої за величиною економіки світу та другого за обсягами світового експортера товарів і комерційних послуг.

Безпосереднім каталізатором падіння китайських індексів стала відсутність будь-якої відповіді з боку держави впродовж вихідних. Інвестори - як китайські, так і іноземні - звикли вірити, що уряд країни підтримає ціни на ринку, і досі вони були праві.

Аналітики побоюються, що падіння китайських індексів акцій вплине не стільки на інвесторів, скільки на економіку країни загалом.
Раніше різкі падіння на біржах зустрічали сильну відповідь у вигляді заборони торгів для великих організацій задля зниження процентних ставок.

Відсутність державної відповіді цього разу може бути поганим знаком: у Китаю завершується набір інструментів для відповіді, що потенційно може зашкодити довірі до уряду, який зробив великі ставки на зростання своїх ринків.

Водночас це може бути і гарним знаком - того, що китайський уряд і справді прагне реформувати фінансові ринки й припинити спроби маніпуляції на біржах.

Безпосередній фінансовий удар зі зниження фондових індексів у Китаї доволі помірний. У китайських ринків не так багато іноземних інвестицій, аби це стало значною проблемою. Так консультаційне агентство Capital Economics у Лондоні стверджує, що іноземці володіють лише 2% китайських акцій.

Питання більше у тому, як падіння індексів вплине на ширшу ситуацію із вповільненням економіки Китаю. Ці побоювання особливо підсилені девальвацією китайської валюти, яка почалася у серпні.

Отже головне питання, яке постає на тлі турбулентностей на китайських фінансових ринках: чи прямує економіка країни у "жорстку посадку" - чи просто надто різко вповільнюється?

Китай - друга за величиною економіка світу і другий за обсягами експортер товарів і комерційних послуг - зараз є настільки великим гравцем у глобальній економіці, що це неминуче вплине на решту світу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за