Росія:, Іран: досягнуто домовленості про постачання систем С-300

09 Nov, 2015 | |

Росія домовилася з Іраном про постачання систем протиповітряної оборони С-300, повідомив генеральний директор корпорації "Ростех" Сергій Чемезов на міжнародному авіаційно-космічному салоні Dubai Airshow-2015.

Раніше представник російської делегації повідомляв, що новий контракт на щодо С-300 буде підписаний на початку 2016 року.

"Переговори з іранською стороною по формуванню зенітної ракетної системи С-300 тривають і будуть завершені не раніше початку наступного року. Тоді ж буде і підписаний контракт на постачання зенытно-ракетних систем С-300 в тому вигляді, який буде визначений іранською стороною", - розповів представник делегації.

Він також повідомив, що концерн "Алмаз-Антей", який буде головним виконавцем контракту, здатний забезпечити виробництво і поставкуС-300 для Ірану через півтора року після підписання договору.

У квітні президент Росії Путін скасував заборону на передачу Ірану зенітно-ракетного комплексу С-300.

Раніше цей документ забороняв передачу Тегерану "будь-яких бойових танків, бойових броньованих машин, артилерійських систем великого калібру, бойових літаків, бойових вертольотів, військових кораблів, ракет або ракетних систем, як вони визначаються для цілей Реєстру звичайних озброєнь ООН, зенітних ракетних систем С- 300, або матеріальних засобів, пов'язаних зі всім перерахованим, включно з запасними частинами".

За рішення Путіна з тексту виключені слова "зенітних ракетних систем С-300".
У 2007 році Росія підписала контракт на постачання Ірану п'яти дивізіонів С-300ПМУ-1 за 800 млн доларів. Однак через введені у 2010 році санкції ООН проти Тегерана російсько-іранський контракт був припинений.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.