США: підписано проект бюджету

27 Dec, 2013 | |

 Президент США Барак ОБАМА підписав проект бюджету, розрахований на два роки і складений за підсумками переговорів Республіканської та Демократичної партій. Досягнуті угоди дозволяють уникнути чергового призупинення роботи державних установ у січні 2014 року.

Проект бюджету, навколо якого було чимало суперечок, раніше схвалили обидві палати американського Конгресу.

Угоду готувала міжпартійна комісія, яка почала працювати після чергової бюджетної кризи: у жовтні цього року держустанови США частково закрили на 16 днів.

Законопроект передбачає скорочення витрат в 2014 році на 23 млрд доларів. При цьому збори до держскарбниці в найближчі 10 років мають зрости на 85 млрд.
Видаткову частину бюджету Конгрес США повинен схвалити до 15 січня 2014 року.

Демократи підтримали запропоновані в документі заходи економії що передбачають припинення виплат допомоги з тривалого безробіття для 1,3 мільйона американців.

Важкий рік

При цьому, на думку експертів, той факт, що двом політичним силам країни вдалося частково домовитися, зовсім не означає, що у Вашингтоні настає ера порозуміння між республіканцями і демократами.

"Це бюджет. У документ можуть бути внесені поправки в наступному році. Нічого тут не викарбовано на камені", - заявив сенатор-демократ Карл Левін.
Серед інших документів, підписаних американським президентом під кінець року, ще шість різних законопроектів, а також рішення, що передбачає притягнення до відповідальності за сексуальні домагання в армії.

Усі документи президент США підписав на Гаваях, де він проводить відпустку з сім'єю.

Політологи відзначають, що 2013 рік, був, мабуть, найважчим для президента.

Він ознаменувався жорсткою критикою щодо запропонованої Обамою реформою системи охорони здоров'я, постійним протистоянням двох партій в Конгресі та запеклими дискусіями в суспільстві з питань міграційної політики й права носити зброю.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США та Німеччина: триває важкий пошук позиції по Україні

Уільям Дроздяк (William Drozdiak)
Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Уільям Дроздяк (William Drozdiak), голова Американської Німецької Ради

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У