США: підписано проект бюджету

27 Dec, 2013 | |

 Президент США Барак ОБАМА підписав проект бюджету, розрахований на два роки і складений за підсумками переговорів Республіканської та Демократичної партій. Досягнуті угоди дозволяють уникнути чергового призупинення роботи державних установ у січні 2014 року.

Проект бюджету, навколо якого було чимало суперечок, раніше схвалили обидві палати американського Конгресу.

Угоду готувала міжпартійна комісія, яка почала працювати після чергової бюджетної кризи: у жовтні цього року держустанови США частково закрили на 16 днів.

Законопроект передбачає скорочення витрат в 2014 році на 23 млрд доларів. При цьому збори до держскарбниці в найближчі 10 років мають зрости на 85 млрд.
Видаткову частину бюджету Конгрес США повинен схвалити до 15 січня 2014 року.

Демократи підтримали запропоновані в документі заходи економії що передбачають припинення виплат допомоги з тривалого безробіття для 1,3 мільйона американців.

Важкий рік

При цьому, на думку експертів, той факт, що двом політичним силам країни вдалося частково домовитися, зовсім не означає, що у Вашингтоні настає ера порозуміння між республіканцями і демократами.

"Це бюджет. У документ можуть бути внесені поправки в наступному році. Нічого тут не викарбовано на камені", - заявив сенатор-демократ Карл Левін.
Серед інших документів, підписаних американським президентом під кінець року, ще шість різних законопроектів, а також рішення, що передбачає притягнення до відповідальності за сексуальні домагання в армії.

Усі документи президент США підписав на Гаваях, де він проводить відпустку з сім'єю.

Політологи відзначають, що 2013 рік, був, мабуть, найважчим для президента.

Він ознаменувався жорсткою критикою щодо запропонованої Обамою реформою системи охорони здоров'я, постійним протистоянням двох партій в Конгресі та запеклими дискусіями в суспільстві з питань міграційної політики й права носити зброю.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Відставка генерала Флінна та відношення до Росії

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Відставка генерала Флінна також викликає додаткові питання з приводу намірів адміністрації Трампа по відношенню до Росії Володимира Путіна, в тому числі, заяви президента що пропонують моральну еквівалентність між Сполученими Штатами і Росією, незважаючи на вторгнення в Україну, анексію Криму, за