Чорногорія: Росія причетна до спроби вбивства Джукановіча

20 Feb, 2017

Британська влада вважає, що замах на прем'єр-міністра Чорногорії Міло Джукановича готувався в Москві на "вищому рівні", повідомляє газета The Telegraph. На користь цієї версії також говорять проміжні результати розслідування, яке проводять спецслужби Великобританії та США.

"Мова йде про змову, мета якого - розвалити або підім'яти під себе уряд Чорногорії. Важко уявити, що виконавці не отримували вказівки", - зазначив співрозмовник газети з британського уряду.

Росія: Чорногорія в НАТО, в МЗС Росії істерика

19 May, 2016

 

Сьогодні в Брюсселі Голови МЗС країн НАТО підписали договір про вступ до альянсу Чорногорії. Підписання документа запускає механізм перетворення Чорногорії в повноцінного члена НАТО, для цього документ мають ратифікувати всі 28 країн - членів альянсу, а також Чорногорія.
 

Вже за декілька годин після підписання МЗС Росії  назвав штучним «втягування» Чорногорії в НАТО і заявив, що воно відбувається без урахування думки громадян країни. Про це на брифінгу заявила офіційний представник міністерства Марія Захарова.

НАТО: 19 травня 2016 року буде підписано протокол про вступ Чорногорії до альянсу

17 May, 2016

Міністри закордонних справ країн-союзників членів НАТО 19 травня 2016 року підпишуть протокол про вступ Чорногорії до альянсу. Після підписання протоколу Чорногорія отримає статус" запрошеного члена", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників в якості спостерігачів.

Церемонія відбудеться в рамках чергової міністерської зустрічі, яка пройде в Брюсселі в четвер і в п'ятницю.

Протокол про вступ вносить зміни в Вашингтонський договір - основний документ альянсу. Ці зміни підлягають ратифікації країнами-членами, а потім країна стає повноправним членом альянсу після отримання остаточного запрошення від генсека НАТО.

Сусіди Росії: коло «недругів» стрімко розширюється

Russia’s neighbors: the circle of unfriendly states widens
02 Mar, 2016

The aggressive behavior of the Russian Federation on the international arena started in 2008 where the military aggression against Georgia was committed. The particular problem for Russian political regime become with the occupation of Crimea and direct involvement into the war on the Donbas regime. But Georgia and Ukraine are not the only “enemies” for Russian politicians. Which neighboring countries do have with Russia hot political disputes, including territorial?

Чорногорія: віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну заборонено в'їзд в країну

12 Feb, 2016

МЗС країни заявив що віце-прем'єру Росії Дмитру Рогозіну був заборонений в'їзд до Чорногорії. Чорногорія знаходиться під сильним тиском з боку Кремля щодо своїх планів вступу до НАТО.

МЗС Чорногорії Гордана Йованович розповів AP, що Рогозін знаходиться серед 50 російських політиків і бізнесменів, яким заборонено в’їзд до цієї невеликої балканської країни.

Чорногорія була традиційним союзником Росії, там місцем куди виводились та інвестувались Російські капітали, але тепер країна хоче вступити в ЄС і НАТО, та підтримала західні санкції проти Москви за її роль в українській кризі.
Рогозін, близький союзник президента Росії Володимира Путіна, нещодавно висловив Чорногорії «співчуття» щодо вступу до НАТО.

НАТО, Чорногорія: країну запросили приєднатися до Альянсу

02 Dec, 2015

 Міністри закордонних справ країн, що входять до НАТО, запросили Чорногорію приєднатися до військового альянсу.

"Міністри закордонних справ країн НАТО щойно прийняли історичне рішення розпочати переговори про те, щоб Чорногорія стала 29-м членом", - цитує керівника НАТО Єнса Столтенберга агенція AFP.
Столтенберг сказав, що це "історичне рішення".

Це перше розширення НАТО за шість останніх років.

Росія неодноразово попереджала проти такого руху та вважає, що це загрожує стабільності на західних Балканах.
Переговори про вступ, як очікується, триватимуть приблизно рік.