США: кількість військ буде скорочена

08 Jul, 2015 | |

Впродовж найближчих двох років Пентагон має намір скоротити чисельність американських військ на 40 тисяч, повідомляють американські ЗМІ.

До кінця 2017 року особовий склад армії США скоротиться до близько 450 тисяч військовослужбовців.

Пентагон збирається скоротити ще 17 тисяч цивільних, що працюють у військових структурах.

За повідомленнями, план скорочення мають офіційно оголосити пізніше цього тижня.

У 2012 році, у розпал конфліктів в Іраку та Афганістані, американська армія налічувала понад 570 тисяч військовослужбовців особового складу.

Близько 10 тисяч американських військових досі перебувають в Афганістані - їх поступове виведення раніше відклали щонайменше до 2016 року.

Близько 3,5 тисяч військовослужбовців США допомагають регулярним іракським військам у боротьбі проти радикального угруповання "Ісламська держава".

Скорочення чисельності військ у міноборони США планували давно: на початку 2014 року, після участі у двох затратних іноземних конфліктах, тодішній очільник Пентагону Чак Хейгел пропонував зменшити склад армії до 450 тисяч.

У результаті запланованих скорочень чисельність армії США досягне найнижчого рівня з 1940 року: за рік до вступу до Другої світової війни війська США налічували 270 тисяч військовослужбовців.

Чисельність збройних сил США доведеться скоротити ще на 30 тисяч осіб, якщо у жовтні цього року станеться черговий секвестр держбюджету.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Норберт Реттген
Голова Комітету Бундестагу зі зовнішньої політики

Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?