Результати проведення переговорів дають підстави говорити про певний скептицизм щодо їх успішного завершення. Після добудови «Північного потоку 2» російська сторона отримає переговірні переваги та може відмовитись від раніше заявленої позиції.
ЕС, Україна, Росія: вирішується доля «зимового» газового пакету
25 вересня у Брюсселі мають відбутися тристоронні газові переговори між ЄС, Україною та Росією, під час яких можуть підписати протокол щодо умов постачання російського газу в Україну цієї зими.
Повідомлення про підтвердження зустрічі міститься на сторінці Представництва ЄС в Україні у Facebook.
"Після інтенсивних переговорів впродовж останніх днів, віце-президент Шефчович скликає наступну тристоронню зустріч між Європейською комісією, Російської Федерацією і Україною на політичному рівні в п'ятницю, 25 вересня, о 17.00 в приміщенні Європейської комісії із твердими намірами завершити так званий "зимовий пакет" на період зими 2015/16 років", - йдеться у повідомленні.
НАК «Нафтогаз» близький до розподілу на кілька окремих компаній
За оцінками західних партнерів групи Geostrategy, ближчим часом державна компанія НАК «Нафтогаз України» буде ресруктурована, внаслідок чого буде створено кілька державних компаній, які відповідатимуть за діяльність різних напрямків в газовій сфері. Це вказує на існування в України доволі гострої потреби у коштах на масштабну реструктуризацію національної газотранспортної системи, що є необхідним для подальшого належного функціонування самої системи.
Зустріч Президентів України та Росії у Сочі: напруження зростає
Остання зустріч Президентів України та Росії у Сочі засвідчила охолодження у розвитку українсько-російських відносин. Цей візит підкреслив глибину розходжень між керівництвом двох держав щодо перспектив співробітництва за усіма напрямами – політичними, економічними та енергетичними. На даному етапі можна говорити про те, що Україна за останні п’ять років надто далеко просунулася у Західному напрямку, і тому її участь у будь-яких інтеграційних процесах на просторі колишнього СРСР вбачається сьогодні проблематичною.
16.08.2011
«Газпром» продовжує наступ на Європу
30 червня 2011 року російська компанія «Газпром» оголосила про бажання придбати у Німеччині низку енергетичних компаній, які займаються виробленням та транзитом енергоресурсів всередині самої країни та регіоні Східної Європи. Аналітична група «Geostrategy» розглядає пропозицію «Газпрому» у контексті завершення реалізації проекту «Північний потік» та загального процесу формування на європейському континенті безпрецедентно потужної компанії з видобутку і транзиту природного газу.
10.07.2011