The last political and economical trends in the region of the Middle East clearly show that complicated times are come for the Russian Federation. The reason is because China steadily squeezes Moscow from the region. The ambitious project of the Big Silk Road will not include Russia. Instead of that, Ukraine will play one of the biggest roles.
Киргизстан: схвалено "дорожню карту" приєднання республіки до Єдиного економічного простору
Уряд Киргизстану одноголосно схвалив "дорожню карту" приєднання республіки до Єдиного економічного простору (ЄЕП). Про це повідомили в прес-службі кабінету міністрів.
"Дорожня карта" з приєднання республіки до ЄЕП - це ще один крок на шляху входження нашої країни в Євразійський економічний союз", - заявив прем'єр-міністр країни Джоомарт Оторбаєв. Заходи, намічені в документі, реалізовані киргизькою стороною майже повністю, додав він.
Оторбаєв підкреслив, що це питання знаходиться під безпосереднім контролем президента, парламенту і прем'єр-міністра країни.
Центральна Азія почала вагатися з приводу Євразійського союзу
Central Asia hesitates about its Eurasian perspectives
Falling of Yanukovych’s regime caused by pressure from civil society, and the annexation of the Russian Federation a part of Ukraine, spooked Central Asia. Primarily - Kazakhstan and Kyrgyzstan, where significant Russian-speaking population are living. The local residents fear that the Kremlin could use this as an excuse for domestic interference in their lives by playing the same "Crimean card."
Чим загрожує Україні занепад російських регіонів?
How declining of Russian regions threatens Ukraine?
According to the accumulated recent data statistics on the development of the 83 Russian regions, rather difficult political and economical perspective could be predicted for its neighboring country. Difficult situation in the Russian regions has already leaded to covert rebellion. Ukrainian officials should think twice before deciding to turn to the Customs Union instead of the EU perspectives.
Росія: асоціація з ЄС завершить партнерський режим з Україною
Прем'єр-міністр Росії Дмитро МЕДВЕДЄВ попередив Україну про наслідки підписання Угоди про асоціацію з ЄС, порадивши не ображатися на негативні дії Росії після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Про це він заявив під час зустрічі з керівництвом верхньої палати російського парламенту.
Дмитро МЕДВЕДЄВ розповів про закінчення партнерських відносин з Україною у разі укладання Угоди про асоціацію з ЄС та низку інших проблем для південної сусідки. "У цьому разі для України особливий режим, партнерський, який діяв досі, закінчиться", - заявив російський Прем'єр.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.
Проте ми побоюємося деяких кроків з українського боку, які можуть позбавити нас можливості підписати цю Угоду. Сподіваюся, що незабаром юристи дадуть відповідь на запитання, чи можливе створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС та її одночасна співпраця з Митним союзом.
В’єтнам: досягнуто компромісного рішення про створення зони вільної торгівлі між В’єтнамом та Митним Союзом
Завершилися переговори між Урядом В’єтнаму та Митним Союзом, який включає у себе Росію, Білорусь та Казахстан, щодо створення спільної зони вільної торгівлі.
В Москві, яка проводила ці переговори, розглядають таке рішення через геополітичну призму, оскільки на В’єтнамському прикладі може бути відтестована міжнародна політика Митного Союзу, який має намір сконцентруватися на поширенні свого впливу на Азійсько-Тихоокеанський регіон.
Киргизстан: керівництво країни висловило бажання приєднатися до Єдиного економічного простору
Президент Киргизстану Алмазбек АТАМБАЄВ заявив про інтерес приєднатися до Єдиного економічного простору, до якого входять Росія, Казахстан та Білорусь.
Така заява була зроблена за результатами зустрічі Президента Киргизстану з Міністром закордонних справ Росії Сергієм ЛАВРОВИМ 5 квітня 2012 року, яка проходила у Бішкеку.
Така заява опосередковано свідчить про наміри Киргизстану брати активну участь в інтеграційних проектах, які ініціює Росія з метою посилення впливу на економічні та політичні процеси на теренах колишнього СРСР.
Митний союз продовжує використовуватися як важіль тиску на керівництво України
19 березня 2012 року Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ у якості спостерігача взяв участь у засіданнях Міждержавної Ради Євразійського економічного співтовариства, яке проходило у Москві.
Для інформації: з 1 липня 2011 року у повному форматі функціонує Митний союз, а з 1 січня 2012 року введена у дію договірно-правова база Єдиного економічного простору.
Росія: Президент Дмитро МЕДВЕДЄВ проведе 24 лютого 2012 року зустріч з Президентом Киргизстану Алмазбеком АТАМБАЄВИМ
Президент Російської Федерації Дмитро МЕДВЕДЄВ 24 лютого 2012 року проведе у Москві зустріч з Президентом Киргизстану Алмазбеком АТАМБАЄВИМ, який перебувати в Росії з офіційним візитом.
За інформацією групи Geostrategy, одним з найбільш важливих для України питань стане обговорення поданої Киргизстаном заявки на вступ до Митного Союзу – російського геополітичного проекту, покликаного встановити російський диктат на території колишнього СРСР.
Сьогодні взаємозв’язок між Росією та Киргизстаном є значним. Станом на кінець 2011 року Росія споживала близько18% киргизького експерту, у той час як Киргизстан – 34%, сімдесят відсотків з яких припадало на нафту та нафтопродукти.